IT administratoriaus darbas: karjeros galimybės ir augimas

Dirbdamas IT sistemų administratoriumi „Telia“, rūpiniesi debesijos, virtualizacijos, serverių, duomenų saugyklų ir darbo vietų IT infrastruktūros priežiūra. Tai gali būti fizinių ir virtualių serverių atnaujinimas, naujų sistemų diegimas, klausimų sprendimas „Telia Cloud“ ar klientų debesijos aplinkose bei kasdienių procesų automatizavimas.

IT sistemų administratoriai dirba su įvairiomis technologijomis ir įrankiais, todėl nuolat susiduria su naujais iššūkiais bei atnaujina savo žinias. Tai leidžia jausti technologinių tendencijų pulsą ir kasdien gilinti kompetencijas.

Egidijaus Gudonio istorija tai puikiai įrodo. Karjerą IT srityje jis pradėjo dar studijų metais, o po patirties nedidelėje bendrovėje pasirinko „Telia“. Jau daugiau nei 5 metus čia dirbdamas informacinių sistemų administratoriumi, Egidijus prisideda prie išskirtinių projektų, tokių kaip valstybinės debesijos infrastruktūros „G-Cloud“ vystymas.

– Egidijau, nuo ko prasidėjo tavo kelias į IT administratoriaus darbą ir kas paskatino prisijungti prie „Telia“?

Mano karjera IT prasidėjo prieš 7 metus studijuojant antrame kurse. Įsidarbinau nedidelėje IT įmonėje ir tai buvo pirmoji darbo šioje srityje patirtis. Dirbau IT administratoriumi (angl. IT admin), o mano užduotys apėmė skirtingas veiklas – nuo kompiuterių konfigūravimo ir paruošimo iki serverių bei duomenų saugyklų konfigūravimo ir administravimo. Po beveik 4 metų šioje įmonėje supratau, kad iš šio darbo pasisėmiau viską, ką galėjau, todėl atėjo metas judėti į priekį. Tam reikėjo pereiti dirbti į didesnę įmonę. „Telia“ buvo mano prioritetų sąrašo viršuje.

– Ką veiki IT paslaugų valdymo padalinyje? Kaip atrodo tavo darbo diena?

Dirbu informacinių sistemų administratoriumi (angl. IS admin) virtualizacijos ir debesijos komandoje. Magija prasideda ryte įsijungus kompiuterį – naujinu fizinius serverius, duomenų saugyklas, komutatorius, virtualizacijos ir kitas sistemas. Padedu klientams išspręsti tiek jų pačių dedikuotose, tiek „Telia Cloud“ aplinkose kylančias problemas. Taip pat diegiu naujas sistemas ir sprendimus, kurie klientams ir kolegoms taupo laiką.

Mano darbinės funkcijos apima ir virtualių mašinų migracijas tarp kliento bei „Telia“ platformų. Plečiu ir diegiu mūsų įmonės bei klientų infrastruktūras – serverius, duomenų saugyklas, duomenų saugyklų komutatorius. Be to, siekdamas efektyvinti savo darbą automatizuoju standartines užduotis. Žinoma, dalyvauju darbų planavime ir aptarime su vadovais bei kitais kolegomis. Nuobodžiauti tikrai netenka.

– Prie kokių projektų tenka prisidėti? Ir kas darbe labiausiai patinka?

Mano komandoje informacinių sistemų administratoriai dirba su naujų ar esamų platformų diegimu ir plėtimu bei jų administravimu. Šiuo metu vienas iš didesnių projektų yra valstybinės debesijos platformos „G-Cloud“ diegimas. Administruojame ir plečiame įrangą, atliekame reikiamas migracijas.

Tai tik vienas iš daugelio projektų, prie kurių tenka dirbti, ir kiekvienas yra savaip įdomus. Projektų įvairovė ir svarba reiškia, kad nebūna dienos, kuomet nesusidurtum su dar nematytomis naujomis užduotimis. Dėl to kiekviena diena yra kaip gera pamoka, suteikianti daugybę naujų žinių. Kasdieniai iššūkiai bei augimo galimybės darbe labiausiai ir patinka. Jie palaiko motyvaciją ir leidžia judėti į priekį.

– Manai, kad „Telia“ tam yra palanki terpė?

Be abejo. „Telia“ turi daug skirtingų klientų, dažnai naudojančių išties labai sudėtingus ir rimtus sprendimus. Tai leidžia nuolat mokytis ir prisidėti prie sistemų, kurių Lietuvoje tikrai dar nėra daug, diegimo ir palaikymo.

– Kokių savybių, tavo nuomone, reikia norint sėkmingai dirbti IT administratoriaus darbą?

Sakyčiau, visų pirma, kantrybės, žingeidumo ir smalsumo. Taip pat svarbu gebėjimas susikaupti, išlikti ramiam sudėtingose situacijose. Būtina savybė – atidumas. Kaip bebūtų, dirbame su išties svarbiais projektais ir kritinėmis klientų sistemomis bei duomenimis.

– Kaip vertini „Telia“ kaip darbdavį IT administratoriams? Kas šioje organizacijoje tau patinka labiausiai?

Labiausiai patinka „Telia“ kultūra, žmonės, kolegos ir, kaip jau minėjau, galimybė mokytis naujų dalykų, taip pat dirbti kompetentingoje komandoje, prisidėti prie įmonės tikslų įgyvendinimo, o tuo pačiu siekti savo asmeninių. Be to, man yra artimos mūsų organizacijos vertybės, požiūris į darbuotojus. Visa tai leidžia jausti, kad būdamas „Telia“ dalimi esu ten, kur ir turėčiau būti.

– Ačiū už pokalbį!

  • Ieškai IT administratoriaus (-ės) darbo?

    Jeigu tau patinka informacinės technologijos, domina kompiuterinių sistemų administravimas ir nori augti IT srityje – čia rasi puikias galimybes. Telia siūlo platų spektrą IT pozicijų: nuo jaunesniojo IT sistemų administratoriaus iki patyrusio specialisto ar vadovo.

    Pas mus laukia darbas su įdomiausiais projektais Lietuvoje – nuo didžiausių verslo klientų iki viešojo sektoriaus įmonių. Čia gali pradėti savo karjerą nuo pirmųjų žingsnių arba plėsti jau turimas žinias dirbdamas su pažangiomis technologijomis.

Susiję straipsniai

Daugiau apie karjerą
Karjera
2026-03-09

„Telia“ projektų vadovai dirba su įvairiais IT projektais – nuo verslo sprendimų iki 5G plėtros ir duomenų centrų. Šis darbas reikalauja strateginio mąstymo, komandinio darbo ir gebėjimo valdyti pokyčius. Kaip krepšinyje, sėkmę lemia stipri komanda, aiški kryptis ir greiti sprendimai.

Karjera
2026-02-24

Pastaraisiais metais jaunimo nedarbas Lietuvoje augo ir pasiekė apie 14 %, nors ES tarp 15-24 metų jaunuolių jis mažėja. Ekspertai pabrėžia, kad kokybiška, struktūruota praktika gali tapti realiu tiltu į pirmą darbą ir vienu efektyviausių būdų stiprinti jaunų žmonių įsidarbinimo galimybes.

Jei „Telia“ būtų miestas, Daiva prižiūrėtų, kad taisyklės čia būtų aiškios ir teisingos, o kartu kurtų gerą atmosferą, kad visi gyventojai jaustųsi laimingi dirbdami savo darbus. Besirūpindama klientais, Daiva prisiliečia prie įdomiausių teisinių kompetencijų – e. ryšių reguliavimo, duomenų apsaugos, dirbtinio intelekto, saugumo. O kartu su Žmonių ir kultūros komanda rūpinasi „Telia“ namais, kad juose būtų kiekvienam gera kurti ir augti.
Daiva Kasperavičienė
Mergina garbanotais plaukais sėdi prie stalo ir dirba su kompiuteriu
Karjera
2026-01-11

Vis daugiau ženklų rodo, kad 2026-ieji taps metais, kai darbo rinka įžengs į naują etapą: darbo jau netrukus žmonės ieškos nebe per skelbimus, o su dirbtinio intelekto (DI) pagalba.

Jei „Telia“ būtų miestas, Daiva prižiūrėtų, kad taisyklės čia būtų aiškios ir teisingos, o kartu kurtų gerą atmosferą, kad visi gyventojai jaustųsi laimingi dirbdami savo darbus. Besirūpindama klientais, Daiva prisiliečia prie įdomiausių teisinių kompetencijų – e. ryšių reguliavimo, duomenų apsaugos, dirbtinio intelekto, saugumo. O kartu su Žmonių ir kultūros komanda rūpinasi „Telia“ namais, kad juose būtų kiekvienam gera kurti ir augti.
Daiva Kasperavičienė

Atsisiųsk „Mano Telia“ programėlę

Greita ir patogu – jau šiandien valdyk savo ryšio paslaugas vienoje vietoje

Nuskaitykit QR kodą ir atsisiųskite programėlę