Greičio matuoklė
Sužinokite savo interneto greitį
Sužinokite, kokie interneto planai galimi jūsų adresu
Leiskite mūsų konsultantui pasiūlyti planą
Palikite savo kontaktus ir su jumis susisieksime per 1 d.d.
Gauti pasiūlymą- Tinklo plokštės galimybių. Jei naudojatės spartesniu nei 100 Mb/s greičio internetu ir norite gauti tikslius rezultatus, jūsų kompiuterio tinklo plokštė ir modemas/maršrutizatorius (jei jį naudojate) turi palaikyti 1 Gb/s spartą (senesnės tinklo plokštės ir senesni arba plačiajuosčiam internetui skirti modemų/maršrutizatorių modeliai paprastai palaiko tik 10/100 Mb/s spartą).
- Kompiuterio procesoriaus našumo. Tiksliausius rezultatus gausite, jei naudojate dviejų ir daugiau branduolių arba ne žemesnės kaip „Intel Core 2 Duo“ klasės procesorių.
- Kompiuterio operatyvios atminties (RAM) kiekio. Tiksliausius rezultatus gausite, jei naudojate ne mažiau nei 2 GB operatyviosios atminties.
- Kompiuteryje įdiegto Wi-Fi adapterio, o taip pat ir belaidžio modemo/maršrutizatoriaus, per kurį jungiatės, belaidžio prievado tipo (jei matavimus atliekate prisijungę belaidžiu ryšiu). 802.11n standarto įrenginiai realiomis sąlygomis leidžia pasiekti 30-50 Mb/s greitaveiką, 802.11g standarto įrenginiai – iki 17-21 Mb/s. Atkreipiame dėmesį, kad belaidis ryšys tarp kompiuterio ir maršrutizatoriaus paprastai užmezgamas „greičiausiu“ standartu, kurį palaiko abu įrenginiai. T.y., jei Jūsų kompiuteryje įdiegtas 802.11n standarto adapteris, tačiau belaidis maršrutizatorius palaiko tik 802.11g standartą, galėsite pasiekti tik 17-21 Mb/s greitaveiką.
- Kompiuterio operacinės sistemos.Ji turi veikti sklandžiai, būti neužteršta virusais ir kitomis kenkėjiškomis programomis.
- Tuo pat metu vykstantys lygiagretūs siuntimai (pvz., programinės įrangos atnaujinimai, failų siuntimas P2P protokolu, antivirusinės programos veikla ir pan.).
- Tinklo plokštės nustatymai (pvz., naudojant „auto negotiation mode“, tinklo plokštės greitis kartais automatiškai pasikeičia į 10 Mb/s arba 100 Mb/s vietoje „full duplex“ 100 Mb/s arba 1000 Mb/s).
- Jei naudojatės plačiajuosčiu internetu ir tuo pat metu internetu transliuojama televizija Išmanioji „Telia“ televizija.
- Kompiuterio tvarkingumas ir specifiniai OS nustatymai (pvz., Windows TCP/IP parametrų (registry)).
- Modemo/maršrutizatoriaus resursų išnaudojimas (sužinoti, kokį maksimalų greitį palaiko „Telia“ teikiami modemai/maršrutizatoriai, galite čia).
- Neteisinga modemo/maršrutizatoriaus konfigūracija.
- Lygiagrečiai per modemą/maršrutizatorių į tinklą įjungtų kompiuterių skaičius (per Wi-Fi ir/ar LAN prievadus). Rekomenduojame laikinai iš namų tinklo išjungti kitus kompiuterius, kad tai neigiamai nepaveiktų interneto greičio matavimo testų rezultato.
Šios greičio matuoklės ir kitų tiekėjų siūlomų greičio matuoklių testų rezultatai gali skirtis. Tam įtakos gali turėti:
- atstumas iki konkrečios tarnybinės stoties, į kurią matuojate greitaveiką, ir tarpinių stočių kiekis atkarpoje „Jūsų kompiuteris“ < -- > „Tarnybinė stotis, iki kurios matuojate greitaveiką“. Kiekviena tarpinė stotis sukels papildomą duomenų perdavimo vėlinimą ir greitaveikos praradimus. Kuo didesnis atstumas ir tarpinių stočių kiekis, tuo didesni bus ir Jūsų greitaveikos praradimai.
- Ryšio linijos, per kurią prijungta matavimams naudojama tarnybinė stotis, pralaidumas.
- Greičio matavimui pasirinktos tarnybinės stoties apkrovimas matavimo metu.
- Kitų naudojamos greičio matuoklės ypatybių.
Detalią informaciją kaip veikia greičio matuoklė rasite čia.