IŠJUNGIAME 3G

IŠJUNGIAME 3G

Iki 2022 m. pabaigos šį ryšį palaipsniui pakeisime daug pažangesniu

Kodėl išjungiame 3G?

Siekiame jums užtikrinti maksimalią kokybę: ir pokalbių, ir greičiausio interneto. Pakeitus 3G technologiją daug pažangesne 4G, mobilusis internetas jums smarkiai pagreitės, o pokalbių kokybė pastebimai pagerės.

Jei jūsų naudojami įrenginiai (telefonas, modemas ar kt.) nepalaiko 4G, išjungus 3G, jie persijungs į 2G. Dėl to suprastės pokalbių kokybė ir stipriai sulėtės mobiliųjų duomenų perdavimas.

Apie 3G išjungimą jums aktualioje teritorijoje jus informuosime papildomai.

 
 

Ką daryti?

Pasitikrinkite, ar jūsų įrenginys palaiko 4G

Jei jo ekrane ar dokumentuose parašyta „4G“ arba „LTE“, įrenginys palaiko 4G.

Jei jūsų įrenginys palaiko 4G

Puiku – mėgaukitės greičiu ir puikia ryšio kokybe.

Pasitikrinkite, ar įrenginyje 4G įjungtas, ir kaip atnaujinti jo programinę įrangą.

Jei jūsų įrenginys nepalaiko 4G

Galėsite skambinti ir rašyti SMS, tačiau interneto sparta žymiai sumažės.

Rekomenduojame atsinaujinti įrangą į palaikančią 4G ryšį.
 

 

Nepriklausomai nuo telefono modelio palaikomų technologijų, prašome įsitikinti, kad telefone tinklo nustatymai yra „Auto“ arba 5G/4G/3G/2G ar LTE/3G/2G ar LTE, VoLTE ON ar pan.

Jei matote įjungtą „3G only“ ar tik 3G – nustatymą pakeiskite nedelsiant, nes gali nutrūkti visų paslaugų teikimas.

 

Pasitikrinkite, kur bus išjungiamas 3G

Pasitikrinkite, kur bus išjungiamas 3G

Žemėlapyje nurodytos vietovės, kuriose artimiausiu metu bus išjungiamas 3G

Norite atnaujinti telefoną?
Peržiūrėkite pasiūlymus
Norite gauti asmeninį pasiūlymą?

Norite atnaujinti telefoną?
Peržiūrėkite pasiūlymus
Norite gauti asmeninį pasiūlymą?

 

Didžioji dalis „Telia“ klientų naudojamų 3G įrenginių yra mobilieji telefonai (mygtukiniai ir išmanieji) arba modemai ir maršrutizatoriai, skirti naršyti ir dalintis internetu. Tačiau 3G ryšį palaikančiu įrenginiu taip pat gali būti laikomas nešiojamasis ar planšetinis kompiuteris, išmanusis laikrodis, filmavimo kamera, į judesį reaguojantys fotoaparatai, automobilis ir t. t.

Jei turite ryšio įrenginius, kurie palaiko 3G, daugeliu atveju jie palaiko ir 2G, todėl išjungus 3G ryšį, įrenginiai automatiškai persijungs į 2G tinklą (jei yra nustatytas automatinis tinklo pasirinkimo režimas). Tokiu atveju SMS žinučių perdavimas liks nepakitęs, o pokalbių kokybė gali šiek tiek suprastėti. Didžiausia įtaka bus interneto greičiui – maksimali sparta taps iki 240 kbps.

Jei turite ryšio įrenginius, palaikančius 4G technologiją, ir toliau naudositės duomenų perdavimo sparta, kuri yra apie 10 kartų didesnė lyginant su 3G ir net apie 1000 kartų didesnė lyginant su 2G bei vidutiniškai pasiekia 85 Mbps (o su moderniais 4G įrenginiais netgi iki 300 Mbps). Be to, mobiliųjų duomenų vėlinimas ir skambučio sujungimo laikas 4G tinkle (įrenginiai turi palaikyti VoLTE), lyginant su 2G, yra žymiai mažesnis. Skambučio metu 4G palaikančių VoLTE mobiliųjų duomenų sparta lieka nepakitusi, o balso kokybė yra žymiai geresnė nei 2G ar 3G technologijose.

Jei jūsų įrenginyje yra nustatyta „3G only“ ar tik 3G būtinai pasikeiskite nustatymuose tinklą prie kurio telefonas turėtų jungtis, priešingu atveju po 3G atjungimo liksite be telefoninio ryšio ir be interneto. Tai galite padaryti nustatymuose. Nepriklausomai nuo telefono modelio palaikomų technologijų, prašome įsitikinti, kad telefone tinklo nustatymai yra Auto arba 5G/4G/3G/2G ar LTE/3G/2G ar LTE, VoLTE ON ar pan. Jei matote įjungtą „3G only“ ar 3G - nustatymą pakeiskite nedelsiant, nes gali nutrūkti visų paslaugų teikimas.

Atkreipkite dėmesį į užrašą telefono viršuje greta mobiliojo ryšio stiprumą rodančių padalų. Jei jūsų telefonas palaiko 4G, ten matysite 4G, 4G+ arba LTE. Jei greta padalų prirašyta 3G, H, 2G, E ar G, tuomet jūsų telefonas yra prisijungęs prie 3G arba 2G tinklo. Patikrinti arba pakeisti tinklą, prie kurio telefonas turėtų jungtis, galite nustatymuose ties mobiliojo tinklo arba ryšių parametrų pasirinkę 4G tinklą.

Detalios instrukcijos:

Daugiau apie VoLTE.

Kaip įjungti 4G ryšį jį palaikančiame telefone ir kaip atnaujinti jo programinę įrangą, sužinosite instrukcijoje:

Perskaitykite ant pačio įrenginio esančią informaciją (pvz., ant maršrutizatoriaus nugarėlės) arba informaciją įrenginio techniniuose dokumentuose.

 

  • Jei ant įrenginio / techniniuose dokumentuose yra parašyta „4G“; „LTE“ – įrenginys palaiko 4G technologiją.
  • Jei ant įrenginio / techniniuose dokumentuose yra parašyta „3G“; „UMTS“; „WCDMA“ – įrenginys dažniausiai palaiko 2G / 3G technologiją ir nepalaiko 4G.
  • Pamatuokite interneto greitį. 4G įrenginiai daugeliu atvejų pasiekia žymiai daugiau nei 15 Mbps. Koks interneto greitis turi būti, galite pasitikrinti čia.

Jei naudojatės „Telia“ ryšiu IoT / M2M įrenginiuose, rekomenduojame peržiūrėti jų techninę dokumentaciją arba kreiptis į įrenginio gamintoją – taip būsite tikri, kad po 3G tinklo išjungimo jūsų naudojamas įrenginys sėkmingai persijungs į 2G arba 4G tinklą.

Jei įrenginį valdote skambučiais ir SMS, daugeliu atvejų viskas ir toliau sėkmingai veiks po 3G išjungimo. 

4G palaikančių įrenginių (telefonų, maršrutizatorių ar kitos įrangos) rasite apsilankę „Telia“ elektroninėje parduotuvėje arba palikę savo kontaktinę informaciją.
3G išjungimą „Telia“ tinkle planuojame pabaigti iki 2022 m. pabaigos. Apie 3G išjungimą jums aktualioje teritorijoje jus informuosime papildomai bent prieš 30 d. iki 3G išjungimo.
Ši įranga dažniausiai veikia 2G tinkle, todėl jeigu naudojate SIM korteles įrangai, kuri nenaudoja daug duomenų ir nereikalauja didelės interneto spartos (pvz., signalizacija, generatoriai, vartai), išjungus 3G ryšį, jų veikimas neturėtų sutrikti. Tačiau, jeigu naudojate SIM kortelę 3G / 2G palaikančiai įrangai, kuri gali naudoti daugiau mobiliųjų duomenų (pvz., kamera, į judesį reaguojantys fotoaparatai), reiktų atsinaujinti įrangą į 4G palaikančią, siekiant išvengti kokybės sutrikimų.