Telia ID
Atsijungti

Sąlygos keliaujantiems
ES/EEE šalyse

Sąlygos keliaujant ES (Europos Sąjungos) / EEE (Europos ekonominės erdvės) šalyse skiriasi priklausomai nuo jūsų turimo mokėjimo plano. Jūsų mokėjimo planui galiojančius tarifus galite sužinoti prisijungę prie „Mano Telia“ savitarnos.

  Priemoka Tarifai išnaudojus limitą
Skambučiai ES/EEE kryptimi 0,0104 €/min. 0,0320 €/min.
Priimami skambučiai 0,0091 €/min. 0,0091 €/min.
SMS ES/EEE kryptimi 0,0000 0,010 €/vnt.
Mobilieji duomenys 0,0025 €/MB 0,0044 €/MB

Kainos nurodytos be PVM.

Šios priemokos pridedamos prie pokalbio, SMS ar duomenų siuntimo Lietuvoje tarifų. Remiantis ES tarptinklinio ryšio reguliavimo nuostatomis, naršymui su priemoka gali būti taikomas duomenų kiekio limitas, jeigu mokėjimo plano fiksuotas mėnesinis mokestis yra mažesnis už didmeninę suteiktų duomenų kainą ES/EEE šalyse (0,0044 €/MB). Naršymui ES/EE šalyse skiriamas toks plano duomenų kiekis, kurį gauname apskaičiavus fiksuotą mėnesinį mokestį dalinant iš didžiausios galimos didmeninės kainos už 1 GB ir padauginus iš dviejų, o toliau taikomas didmeninis tarifas.

• Kiekvienam abonentui taikome 50 € išlaidų paslaugoms užsienyje ribą. Norėdami ją pakeisti, kreipkitės į artimiausią „Telia“ saloną arba telefonu +370 641 81816.

• Jei keliaudami ES/EEE šalyse norite pasiteirauti dėl tarptinklinio ryšio paslaugų, skambinkite nemokamu telefonu +370 698 51 000.

Airija Jungtinė Karalystė Norvegija
Austrija Jungtinė Karalystė Portugalija
Azorai (veikia Portugalijos operatoriai) Kanarai (veikia Ispanijos operatoriai) Prancūzija
Belgija Kipras Prancūzijos Gviana
Bulgarija Kroatija Rejunjonas
Čekija Latvija Rumunija
Danija Lenkija Sen Martenas (Prancūzijos)
Estija Lichtenšteinas Slovakija
Gibraltaras Liuksemburgas Slovėnija
Graikija Madeira (veikia Portugalijos operatoriai) Suomija
Gvadelupa Majotas Švedija
Islandija Malta Vengrija
Ispanija Martinika Islandija
Italija Nyderlandai Vokietija

ES/EEE šalyse yra nustatytos maksimalios ribos apmokestinimui, susidedančiam iš tarifo Lietuvoje + priemoka:

  Maksimali riba tarifui ES
Skambučiai ES/EEE kryptimi 0,19 €/min.
Priimami skambučiai 0,19 €/min.
SMS 0,06 €/SMS
Mobilieji duomenys 0,20 €/MB

Kainos nurodytos be PVM.

„Telia“ mokėjimo planai ir į juos įtrauktos paslaugos (minutės, SMS ir MB kiekis) yra skirtos pirmiausia vartojimui Lietuvoje (nebent yra specialiai sutarta kitaip), todėl praleidę žymiai daugiau laiko ir daugiau naudojęsi paslaugomis kelionių metu nei Lietuvoje, galite gauti perspėjimą dėl taisyklių ES/EEE šalyse pažeidimo.

Pagal ES/EEE reglamentą, ką laikome naudojimosi tarptinklinio ryšio paslaugomis ES/EEE taisyklių pažeidimu?

1) 4 mėnesius iš eilės klientas tarptinklinio ryšio paslaugomis (balso, SMS arba mobiliųjų duomenų perdavimo) ES/EEE šalyse naudojasi daugiau nei Lietuvoje ir ES/EEE šalyse būna ilgiau nei Lietuvoje.

Taisyklės pažeidimo pavyzdys: per paskutinius 4 mėnesius klientas 3 mėnesius praleido Ispanijoje, vieną – Lietuvoje. Per tą patį laiką jis prakalbėjo 500 pokalbių minučių: iš jų – 300 min. Ispanijoje, 200 – min. Lietuvoje. Taigi klientas daugiau nei pusę viso laiko praleido kitoje ES šalyje ir paslauga naudojosi toje šalyje daugiau, nei Lietuvoje.

Ką darysime tokiu atveju?

Įspėsime klientą SMS žinute, ir jei per 2 savaites klientas nepakeis naudojimosi paslaugomis modelio, t. y. nepradės naudotis paslaugomis daugiau Lietuvoje nei ES/EEE arba būti daugiau Lietuvoje nei ES/ EEE, pritaikysime viršyto limito tarifą tolesniam naudojimuisi visomis paslaugomis (pokalbiams, SMS ir mobiliųjų duomenų perdavimui).

2) Bent 2 savaites klientas nesinaudoja jokiomis mobiliojo ryšio paslaugomis Lietuvoje, o vėliau bent 2 savaites naudojasi tik tarptinklinio ryšio paslaugomis.

Taisyklės pažeidimo pavyzdys: klientas 2 savaites iš eilės neskambina, nerašo SMS ir nenaršo Lietuvoje, vėliau Belgijoje 2 savaites iš eilės skambina arba rašo SMS, arba naudojasi mobiliaisiais duomenimis ir nei karto tuo laikotarpiu nesinaudoja bet kuria iš šių paslaugų per „Telia“ mobiliojo ryšio tinklą Lietuvoje.

Ką darysime tokiu atveju?

Įspėsime klientą SMS žinute, ir jei per 2 savaites klientas nepakeis naudojimosi paslaugomis taip, kad bent 7 dienas paslaugomis būtų naudojamasi Lietuvoje, pritaikysime viršyto limito tarifą tolesniam naudojimuisi visomis paslaugomis (balsui, SMS ir mobiliųjų duomenų perdavimui).

3) Klientas naudojasi „Telia“ mobiliojo ryšio paslaugomis trumpiau nei 4 mėnesius iš eilės, bet 1 kalendorinį mėnesį tarptinklinio ryšio paslaugomis ES/EEE šalyse naudojasi daugiau nei Lietuvoje ir ES/EEE šalyse būna ilgiau nei Lietuvoje.

Taisyklės pažeidimo pavyzdys: „Telia“ klientas liepos 1 dieną įsigyja mobiliojo ryšio planą ir po kelių dienų išvyksta į Kroatiją, kur visą mėnesį skambina bei naudojasi mobiliaisiais duomenimis tik Kroatijoje (nefiksuojamas naudojimasis paslaugomis Lietuvoje).

Ką darysime tokiu atveju?

Įspėsime klientą SMS žinute, ir jei per 2 savaites klientas nepakeis naudojimosi paslaugomis modelio, t. y., nepradės naudotis paslaugomis daugiau Lietuvoje nei ES/EEE arba būti daugiau Lietuvoje nei ES/ EEE, pritaikysime viršyto limito tarifą tolesniam naudojimuisi visomis paslaugomis (balsui, SMS ir mobiliųjų duomenų perdavimui). Norime priminti, kad ES/EEE taip pat galios ir iki šiol taikytos bendrosios sąžiningo naudojimosi mobiliojo ryšio paslaugomis taisyklės.