Telia ID
Atsijungti

TALENT GARDEN: suteikė erdvės talentams

 
Keleri metai paieškų, kelionės į užsienį, diskusijos su kolegomis. Visa tai – ieškant atsakymo į klausimą, kaip pritraukti ir išlaikyti geriausius talentus vienoje vietoje.
 
„Kūrybingi žmonės nori būti laisvi ir niekam nepriklausyti. Ateitis priklauso ne agentūroms ir samdomiems darbuotojams, o atskirų projektų įgyvendinti susiburiančioms kūrybinėms komandoms“, – įsitikinęs „Talent Garden“ bendradarbiavimo centro (angl. „co-working hub“) steigėjas Artūras Bulota.
 
Idėjų paieškos virto erdvia ir šviesia erdve Kauno centre. Įžengus pro „Talent Garden“ duris galima matyti visą 400 kv. metrų plotą, kuriame įsikūrė įvairių kūrybinių industrijų atstovai.

Šviesu ir modernu

Du „Talent Garden“ esantys susitikimų kambariai atskirti stiklinėmis pertvaromis. Tai vienintelės išimtys atviroje, sienų neturinčioje erdvėje. Visur vyrauja šviesios spalvos, iš langų per visą sieną į vidų sklinda natūrali dienos šviesa. Baldai ir daugelis interjero detalių pagamintos iš popieriaus, perdirbtų medžiagų. Patalpose „pasodinti“ beržai, driekiasi žolės takas.

„Talent Garden“ franšizės savininkai – italų bendrovė. Dalis dizaino sprendimų padaryti jų, dalį pritaikėme pagal savo poreikius“, – kalba A. Bulota, rodydamas į 30 metrų ilgio palangę, kuri gali būti ir poilsio, ir darbo vieta. Iš viso ant jos gali įsitaisyti apie 20 žmonių...

Naujas bendradarbiavimo modelis

„Talent Garden“ erdvę dalinasi dizaineriai, fotografai, programuotojai, renginių organizatoriai, architektai, projektuotojai, dvi pradedančios įmonės ir reklamos agentūra „Advision“.

„Atvira erdvė leidžia jausti bendrą žmonių, sėdinčių vienoje patalpoje, ritmą. Tai skatina nešvaistyti laiko, dalintis įžvalgomis su greta sėdinčiu kolega. Žmogus turi bendrauti, jausti dirgiklius. O jei yra poreikis atsiriboti, visuomet galima dirbti su ausinėmis. Tiesa, kol kas tokių žmonių pastebėjau vos vieną kitą“, – sako pašnekovas.

 

Ilsėtis irgi reikia išmokti

 
Dabar yra du apsigyvenimo „Talent Garden“ erdvėje planai: „Tag Full“ (nuo 8 iki 23 val.) ir „Tag Flex“ (pasirinktinai 8–17 arba 17–23 val.). Labiausiai užkietėjusiems naktinėtojams teko susitaikyti, kad naktimis erdvės bus uždarytos.
 
„Visi nori jausti komfortą. Pripažinkime, kad visą naktį dirbęs žmogus nėra malonus nei akiai, nei nosiai, – juokiasi Artūras. – Geriau jau baigti darbo dieną, išsimiegoti, išsimaudyti ir grįžti į darbą geros nuotaikos“.
 
Atitraukti mintis nuo darbų galima žaidžiant stalo futbolą ar „Xbox“ konsole. Kai kurie kūrėjai išbando gebėjimus su muzikos instrumentais ar tiesiog ilgam įsitaiso ant patogios palangės, kuri tinka ramiai skaityti ar pamąstyti.
 

 

Aukščiausi reikalavimai technologijoms

 
Darbui su didelėmis nuotraukomis, maketais ar vaizdo medžiaga reikia itin spartaus interneto. A. Bulota vardija, kad erdvėje yra 20 didelės spartos LAN prieigų, 2 atskiri Wi-Fi tinklai. Be šių technologinių sprendimų bendrovė Telia įdiegė ir televiziją, centrinį serverį, vaizdo stebėjimo sistemą.
 
„Atsirado kiekvieno sprendimo poreikis, nors gal ir ne visai toks, koks buvo numatytas. Pavyzdžiui, Telia televizija yra labiau ne pramoga, o informacijos šaltinis – turime nemažai talentų, augančių įmonių, tad jiems labai įdomu žiūrėti reportažus, interviu, kuriuose dalyvauja jie patys ar jų klientai“, – dėsto „Talent Garden“ įkūrėjas.

 

Telia leido svajoti

Bendrovė Telia Lietuva tapo viena iš pagrindinių ‚Talent Garden“ partnerių ir pasiūlė ne tik telefoniją ir internetą, bet ir struktūros parengimą, bendro spausdintuvo prijungimą, įėjimo stebėjimo kontrolę.

 

Telia pasiūlė kompleksinį sprendimą, patenkinantį 101 proc. mūsų poreikių. Neabejotinai, tai buvo stipriausias Technologinis užnugaris, kokį galėjome turėti.

Toks „didysis brolis“ davė toną mums ir mūsų partneriams, kokio kokybės lygmens bus teikiamos paslaugos, kokia bus aptarnavimo kokybė“, – įsitikinęs A. Bulota.

Anot pašnekovo, iki susitikimo su Telia buvo planuojama dirbti su keturiomis skirtingomis įmonėmis. Sprendimas iš vienų rankų leido sutaupyti lėšų ir laiko, be to, buvo lengviau bendradarbiauti ir derinti detales.

 

Kameros suteikia laisvės

Įėjimą į patalpas stebinčios kameros gerokai supaprastina patekimą į jas, o taip pat užtikrina saugumą. Jos gerokai palengvina ir administratorės darbą.

„Visos transliacijos matomos internete. Pavyzdžiui, administratorė, kuri vakare turi užrakinti patalpas, gali išvažiuoti pasportuoti ar vakarieniauti, tačiau per savo mobilųjį telefoną vis tiek nuolat stebėti, ar dar yra žmonių, ar viskas gerai“, – sako A. Bulota

 

Tai, ko reikėjo Kaunui

Anot pašnekovo, jaučiamas žiniasklaidos dėmesys įrodo, kad tokia erdvė Kaunui buvo tikrai reikalinga.

„Negalime nuolat bėdoti, kad nieko nevyksta, jei nededame pastangų tam pakeisti. Patys būkime pokytis ir geras pavyzdys. Lietuvoje išgyvename „co-working“ kultūros aušrą, didelių įvykių pradžią. Ir verslas, ir kūrėjas dar turi išmokti kurti ir dirbti darniai“, – teigia pašnekovas.