Virtualių serverių infrastruktūra
Virtualių serverių infrastruktūra
Valdykite sau reikalingus resursus patys - mokėkite tik už tai, ką išnaudojate

Virtualių serverių infrastruktūros paslauga yra skirta įmonėms, norinčioms iš savo dedikuotų fizinių serverių iškelti dalį funkcijų (pvz., „File“, „Print“, „Web“, „Mail“, „Active Directory“ ir kt.), nereikalaujančių visų fizinio serverio resursų.

VMware cloud nauda
Lankstumas
Išvengiama nereikalingų investicijų į techninę įrangą
Aukštesnis informacijos saugumas

Virtualaus serverio paslauga sukurta naudojant virtualizacijos platformą „VMware“, kuri suderinama su dauguma operacinių bei taikomųjų programų, taip pat nestandartiniais sprendimais.

 

Kaip veikia virtualių serverių infrastruktūros paslauga?

Sėkmingai įgyvendinti sudėtingi, visuomenei svarbūs projektai

Prisitaikė prie didelio srauto

 

2011 m. Lietuvos statistikos departamentas organizavo visų Lietuvos gyventojų surašymą. Buvo nuspręsta pasitelkti novatorišką sprendimą – užuot diegęs savo serverius, Statistikos departamentas pasirinko „Telia“ virtualių serverių infrastruktūrą.
 
Elektroninis surašymas Lietuvoje buvo organizuotas pirmą kartą. Gyventojai turėjo galimybę į klausimus atsakyti internetu jiems patogiu metu. Tai buvo vienas pirmųjų atvejų Lietuvoje, kai viešosios paslaugos gyventojams buvo teikiamos naudojantis modernių technologijų – virtualių išteklių galimybėmis. Taip Statistikos departamentas galėjo neribotai didinti informacinei sistemai būtinus technologinius pajėgumus, jei, pavyzdžiui, nelauktai išaugtų vienu metu sistema besinaudojančių vartotojų skaičius.
Sprendimas pasiteisino – surašyme dalyvavusių asmenų aktyvumas buvo gerokai didesnis nei tikėtasi. Vienu metu sistema naudojosi iki 20 000 žmonių, o surašymo metu sukaupta duomenų bazė sudarė tiek informacijos, kiek tilptų į daugiau nei 2 000 kompaktinių diskų. Virtualių serverių infrastruktūros sprendimas leido operatyviai skirti papildomų pajėgumų, todėl elektroninis surašymas buvo įgyvendintas sėkmingai.

Viena didžiausių Baltijos šalyse privačias medicinos paslaugas teikianti UAB „Kardiolita“ nuolat investuoja į tiesioginę savo veiklą – sveikatos įstaigose naudojamą įrangą bei paslaugų kokybę – ir rūpinasi, kad klientai būtų aptarnaujami greitai, o jų duomenys kaupiami saugiai. „Kardiolitos“ specialistai naudojasi inovatyviomis IT sistemomis: apskaitos, medicinine pacientų ir eilių valdymo sistema. Jos talpinamos ir duomenys kaupiami virtualiuose „Telia“ serveriuose. 

 

Pasirinkusi šį sprendimą „Kardiolita“ naudoja tiek resursų, kiek jai tuo metu reikia, o ateityje, kai bus įdiegtos naujos sistemos, galės pasididinti resursų kiekį. Jeigu bendrovė būtų investavusi į savo serverius ir kitą reikalingą įrangą, projektas kainuotų apie 0,5 mln. Lt. Naudodamasi virtualiais serveriais, „Kardiolita“ šios investicijos išvengė. Be to, planuojama, kad per penkerius metus infrastruktūros priežiūrai bus sutaupyta dar 0,1 mln. Lt.
Renkantis virtualius serverius buvo organizuojamas konkursas. Bendrovei buvo svarbiausia, kad paslaugos teikėjas gebėtų greitai spręsti iškylančias problemas ir užtikrintų nepriekaištingą duomenų saugumą bei paslaugų teikimo patikimumą, taip pat kad būtų galima optimaliai išnaudoti teikiamus resursus, visus įmonėje vykstančius procesus matyti realiuoju laiku. Konkursą laimėjo „Telia“.
Gauti sprendimą

Gauti sprendimą

Gauti sprendimą