Telia ID

Pritaikome technologijas saugiai ir sveikai visuomenei

 


Informacinių ir ryšių technologijų panaudojimas sveikatos priežiūros sistemoje gali turėti milžiniškos teigiamos įtakos sveikatos priežiūros paslaugų kokybei ir kainai.
 


Kaip rodo 2016-aisiais „Telia Company“ užsakymu audito kompanijos „Deloitte“ parengta ataskaita, išnaudodama nuotolinius sveikatos stebėsenos įrankius, per 5 metus Lietuva galėtų sutaupyti apie 8 proc. sveikatos priežiūrai skiriamų lėšų. Todėl labai svarbu, kad pacientų būklę stebinčią šiuolaikinę įrangą ir medikus jungtų ne tik kokybiškas ir stabilus ryšys, bet ir galimybės realiu laiku apdoroti bei analizuoti surinktus duomenis.

Plačiau apie tyrimą skaitykite čia

Telemedicinos startas Lietuvoje: pristatyta nuotolinio pacientų stebėjimo sistema

Bendradarbiavimo galimybes tarp medikų ir pacientų išplečia tarptautinis CARRE projektas, kuriame dalyvauja Santaros klinikų medikai bei pacientai. Projekto dalyviai kuria širdies ir inkstų ligomis sergantiems pacientams pritaikytą savistabos bei sprendimų palaikymo sistemą. Prie projekto prisijungė ir „Telia Lietuva“, pasiūliusi technologinį sprendimą, kuris leido sveikatos būklės stebėjimo įrenginius – svarstykles, kraujo spaudimo bei gliukozės matuoklius, ir planšetinį kompiuterį – sujungti į sistemą ir automatiškai perduoti duomenis analizei.

Medicinos įstaigų ir telekomunikacijos bendrovių bendradarbiavimas leidžia nuotoliniu būdu stebėti pacientus, kuriems nėra reikalinga nuolatinė priežiūra, automatiniu būdu teikti rekomendacijas ar konsultacijas bei realiu laiku reaguoti pablogėjus paciento būklei.

Į kovą su vėžiu vienijamės su viešuoju ir nevyriausybiniu sektoriumi bei kitais operatoriais

2017 m. vasarį Lietuvoje pradėta vykdyti didelio masto socialinė akcija „Kylame į kovą su vėžiu“. Prie Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) inicijuotos akcijos prisijungė ir Lietuvos mobiliųjų tinklų operatoriai „Bitė Lietuva“, „Telia Lietuva“ ir „Tele2“ bei didžiausias šalyje naujienų portalas „Delfi“, „TV3“ televizija ir „JCDecaux Lietuva“. Akcijos globėjas – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Akcijos idėja – SMS žinute priminti kiekvienam mobiliuoju telefonu besinaudojančiam Lietuvos gyventojui, kaip svarbu laiku pasitikrinus sveikatą užkirsti kelią vėžiui.  

Lietuvos žmonės turi galimybę pasitikrinti sveikatą pagal 4 vėžio prevencines programas. iš 1,5 mln. žmonių, kuriems rekomenduojama pasitikrinti sveikatą pagal prevencines programas, šia galimybe pasinaudoja tik kas antras žmogus, todėl svarbu išsiųsti žmogui žinią, kad atrastų laiko pasitikrinti sveikatą.