Telia ID

Užtikriname prieigą visiems

 


Galimybė sklandžiai visur ir visada naudotis ryšiu leidžia pajusti tikrąją technologijų teikiamą naudą ir vertę.


Hibridinis internetas – technologijų konvergencijos pavyzdys

Hibridinio tipo internetas – tai į vieną paslaugą sujungtos geriausios varinės plačiajuosčio interneto prieigos ir mobiliojo ryšio savybes. Ten, kur šiuo metu dar nėra šviesolaidžio ryšio, o žmonėms reikia stabilaus ir greito interneto, hibridinio tipo paslauga užtikriname net iki 100 Mb/s siekiančią greitaveiką. Žmonių namuose jos pakaks ir išmaniajai televizijai, ir sparčiam naršymui skirtingais įrenginiais, o įmonėms suteiks daugiau greičio ir garantuos patikimą interneto veikimą, kada jo labiausiai reikia. Tai unikali, regione analogų neturinti paslauga. 

4G ryšiu dengiame 99 proc. Lietuvos

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenys rodo, jog  „Telia“ 4G mobiliuoju ryšiu jau gali naudotis visi Lietuvos gyventojai. Be to, mūsų ryšys pripažintas sparčiausiu šalyje. Aukščiausias ryšio aprėpties ribas pasiekėme intensyviai plėsdami bazinių stočių tinklą rečiausiai apgyvendintose teritorijose, Baltarusijos pasienyje ir Panemunės regione. Pagal 4G ryšio aprėptį ir prieinamumą Lietuva pirmauja Europoje ir yra viena iš pasaulio lyderių. 

 

4G tinkle įdiegėme VoLTE technologiją

2016 m. pirmieji Lietuvoje išbandėme balso perdavimo technologiją VoLTE (angl. k. „Voice over LTE“) savo 4G tinkle, o 2017 m. penkiuose didžiuosiuose miestuose įrengėme 4.5G/LTE Advanced Pro bazines stotis. Ši technologija užtikrina aukštą duomenų perdavimo spartą, kuri nemažėja vienu metu kalbant ir naršant internete. Ji taip pat pagerina pokalbio kokybę ir pagreitina skambučio sujungimą. Mūsų naudojama VoLTE technologija yra diegiama debesijos pagrindu veikiančioje platformoje, kuri apjungia mobiliojo ir fiksuotojo ryšio technologijas. Todėl klientams nebereikia galvoti apie tai, kokią ryšio technologiją naudoja jų įrenginys.

 

Vilnių ir Kauną sujungėme 100 km nemokamo Wi-Fi

„Lietuvos geležinkelių“ traukiniais tarp Vilniaus ir Kauno vykstantys keleiviai gali nemokamai naudotis internetu be spartos ir atsisiunčiamų duomenų kiekio apribojimo. Sujungę mobiliojo ryšio ir Wi-Fi technologijas traukiniuose įdiegėme spartų internetą. Vos įlipę į traukinį keleiviai gali be jokių slaptažodžių prisijungti prie saugaus traukinio Wi-Fi tinklo. Ši galimybė iš karto sulaukė keleivių susidomėjimo – vien per kelias savaites po pirmojo traukinio paleidimo keleiviai persiuntė beveik 1 terabaitą duomenų.

 

Proveržis Lietuvos daiktų interneto rinkoje

2016 m. įgyvendinome didžiausią daiktų interneto projektą Lietuvoje, leisiantį bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ne tik efektyviau stebėti elektros skaitiklių duomenis, bet duomenų perdavimo ryšio kokybę, operatyviai nustatyti gedimus ar pažeidimus.

Griauname mobiliojo ryšio sienas

Savo klientams panaikinome tarptinklinio ryšio apmokestinimą šešiose Skandinavijos ir Baltijos šalyse, į kurias keliaujantieji dabar naršo, skambina ir rašo taip pat, kaip būdami Lietuvoje. Būdami šiose šalyse mūsų klientai gali mėgautis tokiais pačiais mobiliojo ryšio teikiamais privalumais už tą pačią kainą kaip ir Lietuvoje, negalvodami apie tarptinklinio ryšio mokesčius.

 

Padedame neregiams ir silnaregiams išsirinkti telefonus

Visuose „Telia Lietuva“ salonuose ir svetainėje telia.lt regėjimo negalią turintys žmonėms gali paprasčiau išsirinkti jiems patinkantį išmanųjį telefoną. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) specialistų išbandyti ir įvertinti modeliai žymimi specialiu ženklu „Tinka ir neregiams. Patvirtinta Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos“.

Testų metu vertinama, ar neregiai gali be išorinės pagalbos pradėti naudotis įsigytu išmaniuoju telefonu, ar informacija atvaizduojama ekrane teisingai paverčiama balsu, ar skaitomi sisteminiai pranešimai. Taip pat atsižvelgiama į telefono spartą, pritaikymo regos negalią turintiems žmonėms nustatymų gausą bei kitus svarbius parametrus.