Šviesolaidinis internetas namams - greitesnio tiesiog nėra

Šviesolaidinis internetas

Šviesolaidis – tai galingiausia pasaulyje vartojimui skirta interneto technologija, leidžianti vartotojui greičiausiu būdu gauti ir perduoti informaciją dideliais atstumais, užtikrinant mažiausią delsą bei stabilią greitaveiką, nepriklausomai nuo vartojimo piko metu ar kitų išorės veiksnių. 2022 m. vasario 24 d. – kovo 7 d. „KOG instituto“ atlikto vartotojų nuomonės tyrimo duomenimis, daugiausiai vartotojų „Telia“ internetą įvardina kaip galingiausią internetą, o „Telia“ šviesolaidinį internetą – kaip geriausią šviesolaidinį internetą namams.

 

 

 
 

„Telia“ ekspertai kalba

 

Kokį internetą rekomenduoja Telia ekspertai? 50 sekundžių – per tiek laiko „Telia“ inžinierius Valdas aiškiai, trumpai ir drūtai paaiškina mobiliojo ir šviesolaidinio interneto skirtumus.

 

Ką daryti jei šviesolaidinis internetas neveikia taip gerai kaip norėčiau: Net ir geriausiems kartais koją pakiša netikėtumai. Tad ką daryti, jei turite šviesolaidį, bet ryšys veikia netobulai? Gal problema... veidrodyje? Pataria „Telia“ inžinierius Šarūnas. 
 

 

 

Geresnės sąlygos <br> su „TELIA1“

Geresnės sąlygos
su „TELIA1“

Plačiau

Šviesolaidinis internetas visada užtikrina greičiausią ir stabiliausią interneto ryšį.

Plačiajuostis internetas yra lėtesnis už šviesolaidinį, tačiau stabilesnis už nešiojamąjį internetą.

Fiksuotojo ryšio technologijos internetas neužsikemša nei piko valandų metu (19-–23 val.), nei prijungus daugybę įrenginių.

Jei jūsų adresu nėra techninių galimybių turėti nei šviesolaidį, nei plačiajuostį internetą, tuomet geriausia naudoti greičiausią Lietuvoje „Telia“ mobilųjį internetą su aukštos kategorijos (CAT12) maršrutizatoriumi.

Šviesolaidis iki jūsų maršrutizatoriaus ateina atskiru laidu, kuris garantuoja greitį ir stabilumą nepriklausomai nuo išorinių aplinkybių.

Mobilusis internetas iki jūsų maršrutizatoriaus ateina radijo bangomis, kuriomis dalinatės kartu su kaimynais ir kurios gali susilpnėti dėl įvairių geografinių, meteorologinių ir infrastruktūrinių aplinkybių.

Tereikia 2 žingsnių: (1) užsisakyti paslaugas internetu, telefonu ar salone ir (2) būti namuose, kai paslaugas įvesti atvažiuoja inžinierius. Paprastai interneto įvedimas trunka iki valandos.

Dažniausiai šviesolaidžio laidas jau būna atvestas į jūsų laiptinę, sklypą ar kvartalą. Tačiau inžinierius, įvertinęs situaciją ir pasitaręs su jumis, pasiūlys optimaliausią būdą laidui atvesti, kad jis būtų kuo mažiau matomas ir nereikėtų griauti sienų ir ardyti grindjuosčių.

Ką svarbu žinoti prieš paslaugų įrengimą, rasite čia – www.telia.lt/vizitas.

„Telia“ mobilusis internetas greičiausias, nes iš visų operatorių daugiausiai investuojame į tinklo modernizaciją. Atnaujiname bazines stotis, programinę įrangą, vykdome išsamią tinklo analitiką ir pagal rezultatus nuolat tobuliname sistemų konfigūraciją.

Belaidis ryšys (Wi-Fi) dažnu atveju yra lėtesnis nei laidinis ryšys (prie maršrutizatoriaus prisijungus laidu). Ryšio greitis ir stabilumas priklauso nuo: (1) maršrutizatoriaus vietos būste, (2) maršrutizatoriaus ir naudojamų įrenginių (telefono, planšetės, nešiojamo kompiuterio ir pan.) techninių aspektų, (3) kitų aplink veikiančių įrenginių.

Kai ryšį blokuoja sienos, el. prietaisai ar kaimyno Wi-Fi bangos, padės mūsų WiFi ryšio stiprintuvai. Naudodami „AirTies“ stiprintuvus, namuose galite sukurti Wi-Fi stiprintuvų tinklą (angl. Wi-Fi mesh), su kuriuo jūsų internetui nekliudys niekas: nei storos sienos, nei didelės namų erdvės, nei kitos kliūtys, kurios gali silpninti interneto signalą, naudojant tik vieną maršrutizatorių. Wi-Fi stiprintuvai valdomi išmaniąja „AirTies“ programėle. Su ja įdiegsite, suporuosite įrenginius, matysite, kiek ir kokių įrenginių yra prisijungę prie Wi-Fi tinklo, kokie namų įrenginiai prijungti laidu, o kokie – belaidžiu ryšiu.

Jei jūsų adresu šiuo metu nėra šviesolaidinio tinklo, galite kreiptis į „Telia“ dėl techninių galimybių ištyrimo. Jei bus reikalinga šviesolaidinio tinklo statyba, pateiksime jums individualų pasiūlymą dėl individualaus įvado statybos. Užsakant individualų šviesolaidžio įvadą nuolaidos planams nėra taikomos, taip pat prašome 24 mėn. paslaugų teikimo sutarties ir, dažnu atveju, vienkartinės įmokos, kurią galima sumokėti dalimis.

Preliminariai už įvadą į vieną adresą prašome įsipareigoti 24 mėn. naudotis paslaugomis: šviesolaidiniu internetu „Premium“ (greitaveika iki 1 Gb/s) ir išmaniąja televizija MAXI (90 kanalų), t.y. apie 40 Eur/mėn. Tikėtina, kad reikės sumokėti vienkartinę įmoką, kuri dažniausiai svyruoja tarp 300 –700 Eur (gali būti ir mažesnė arba didesnė). Vienkartinę įmoką galima sumokėti dalimis per 6, 12, 24 arba 36 mėn.

Norint įsivertinti šviesolaidžio infrastruktūros plėtros projektą jūsų kvartale, mums būtina žinoti realų šviesolaidžio paslaugų poreikį. Šviesolaidinio interneto poreikio lentelė.

Įprastai, įrengiant individualų įvadą, netaikome nuolaidų paslaugos, tačiau vienkartinė priemoka kiekvienam adresui išties gali būti mažesnė. Taip pat prašome įsipareigoti naudotis šviesolaidžio (1 Gb/s greitį turinčiu planu PREMIUM) ir televizijos (90 kanalų rinkiniu MAXI) paslaugomis 24 mėn.

Kad visiems įvado sąlygas būtų suderinti paprasčiau, tokiu atveju prašome pateikti ir užpildytą poreikio lentelę.