Remiantis 2023-01-10 mobiliojo ryšio operatorių – „Telia“, „Bitė“ ir „Tele2“ viešai skelbiamais duomenis, „Telia“ 5G tinklo aprėptis yra plačiausia Lietuvoje ir jau pasiekia iki 85 proc. gyventojų. Daugiau informacijos galite rasti čia. Ryšių reguliavimo tarnybos 2023-01-26 duomenimis „Telia“ mobilaus interneto vidutinis greitis yra didžiausias Lietuvoje (https://matavimai.rrt.lt/), o „Ookla“ 2022 m. duomenimis – dešimtas Europoje (https://www.speedtest.net/awards/mobile/).

Geresnės sąlygos
su TELIA1
Plačiau
Įtaką nešiojamo interneto greičiui gali daryti:
- Naudojamas modemas.
- Modemo laikymo vieta ir atstumas iki jo.
- Prie WiFi tinklo prijungtų įrenginių kiekis.
Naudojamas modemas
Modemai skirstomi pagal:
- Ryšio technologiją: 3G, 4G, 4G+/LTE (LTE Advanced), 5G – nuo palaikomos ryšio technologijos priklauso, kokiais dažniais įranga gali dirbti ir kokia interneto kokybę modemas gali užtikrinti
- Kategorijas - aukštesnė kategorija užtikrina aukštesnę interneto spartą:
- Category 4 – parsisiuntimo greitis (download) – iki 150 Mbps, išsiuntimo greitis (upload) – iki 50 Mbps;
- Category 6 – parsisiuntimo greitis (download) – iki 300 Mbps, išsiuntimo greitis (upload) – iki 50 Mbps;
- Category 12 – parsisiuntimo greitis (download) – iki 600 Mbps, išsiuntimo greitis (upload) – iki 100 Mbps;
Skirtingi modemai palaiko skirtingą kiekį įrenginių ir gali užtikrinti skirtingą maksimalų interneto greitį. Fiksuoti (jungiami į maitinimo lizdą) modemai dažniausiai galės užtikrinti didesnį interneto greitį ir yra rekomenduojami naudoti, kai nešiojamas internetas yra naudojamas kaip namų internetas. Nešiojamų modemų galimybės yra mažesnės – jie gali palaikyti mažiau įrenginių ir užtikrina mažesnį interneto greitį. Taip pat, tikėtina, kad naujesni įrenginiai dėl technologijų vystymosi, geriau išnaudos mobiliojo ryšio bazinės stoties galimybes, todėl gali pasiekti didesnę duomenų priėmimo ir išsiuntimo spartą.
Modemo laikymo vieta
Geriausia modemą laikyti kuo atviresnėje vietoje (pvz., prie lango). Jeigu gyvenate nuosavame name, kuris turi kelis aukštus, tai tikėtina, kad signalas bus geresnis ne pirmame, o antrame aukšte kampiniame kambaryje, arčiau Telia bazinės stoties / ryšio bokšto. Jeigu klientas išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje naudoja Telia mobilųjį internetą, tai vaikštant su tokiu įrenginiu po namą galima nesunkiai surasti geriausio signalo vietą.
Taip pat rekomenduoja sukurti kaip įmanoma mažiau fizinių barjerų tarp modemo ir prie WiFi tinklo jungiamų įrenginių. Todėl, siekiant užtikrinti kaip įmanoma geresnę interneto kokybę, siūlome neslėpti modemo spintoje ar konsolėje. Taip pat, rekomenduojama per daug nenutolti nuo modemo. Jeigu jūs esate toli nutolęs nuo modemo ir naudojatės WiFi ryšiu toje namo ar buto vietoje, kur WiFi signalas yra silpnas, interneto spartos bus mažesnė lyginant su atveju, kai interneto naudojatės šalia modemo.
Tačiau prisiminkime, kad MBB maršrutizatoriaus atveju dar svarbu optimaliai parinkti vietą ir WiFi ryšio požiūriu, todėl gali nepakakti vieno įrenginio – norint, kad visame name veiktų WiFi gali tekti įdiegti WiFi ryšio stiprinimo įrangą – pvz. 2 ar daugiau Airties 4930 WiFi Mesh įrenginių.
Prie WiFi tinklo prijungtų įrenginių kiekis
Didėjant prie WiFi tinklo prijungtam įrenginių ir jų išnaudojamų duomenų kiekiui dėl WiFi tinklo apkrovos mažėja vienam įrenginiui tenkantis interneto greitis.
Perkraukite modemą
Pirmiausia, rekomenduojame perkrauti modemą. Ištraukite modemo maitinimo laidą, palaukite 10-15 sekundžių ir vėl įjunkite modemą.
Pakeiskite modemo dažnį?
Dauguma modemų palaiko du dažnius: 2.4 GHz ir 5 GHz. Jeigu internetu dažniausiai naudojatės tame pačiame kambaryje, rekomenduojame pasirinkti 5 GHz dažnį, tai leis užtikrinti didesnę greitaveiką. O jeigu esate nutolę nuo modemo – pasirinkite 2.4 GHz – tada WiFi ryšis sklis toliau. Persijungti ant kito dažnio galite savo įrenginyje (pvz., telefone) atsidarę WiFi tinklų skiltį. Dažniausiai dažnį galima identifikuoti pagal vietinio WiFi tinklas pavadinimą. Pavyzdžiui, “Telia 2.4 GHz” ir “Telia 5 GHz”. Svarbu pažymėti, kad kai kurie įrenginiai automatiškai persijungia tarp skirtingų dažnių.
Atjunkite nenaudojamus įrenginius
Jeigu jums trūksta interneto greičio, pabandykite iš WiFi tinklo atjunkite tuo metu nenaudojamus įrenginius arba įrenginius, kurie naudoja WiFi foniniame režime.
Atsinaujinkite savo modemą
Gali būti, kad jūsų modemas yra nusidėvėjęs arba technologiškai pasenęs. Telia siūlomus nešiojamo interneto modemus galite rasti čia, o pasikonsultuoti dėl modemo atsinaujinimo su Telia specialistas užsukę į bet kurį Telia saloną arba paskambine 1817.
Įsigykite išorinę anteną
Jeigu atlikę visus rekomenduojamus veiksmus vis dar susiduriate su ryšio trikdžiais, jums rekomenduojame įsigyti ant namo fasado tvirtinamą išorinę anteną, kuri turėtų pagerinti įeinančio ryšio kokybę. Dėl išorinės antenos įsigijimo siūlome pasikonsultuoti su Telia specialistas užsukus į bet kurį Telia saloną arba paskambinus 1817.
Kita svarbi informacija
Jeigu vis dar susiduriate su nešiojamo interneto ryšio sutrikimais, palikite savo kontaktinę informaciją ir mes su jumis susisieksime.