„Women Go Tech“ – moterų sėkmės kalvė technologijų versle

44 savo tikslų siekiančios moterys, stipriausi Lietuvos technologijų įmonių profesionalai ir penki mėnesiai intensyvių konsultacijų – taip su mentorystės programa „Women Go Tech“ gimsta verslo sėkmės istorijos, drąsūs asmeniniai apsisprendimai ir nauja profesinė patirtis, kuri padės moterims sėkmingai dirbti technologijų srityje.

„Visuomenėje įsigalėję stereotipai apie profesijas, lyčių vaidmenis ar asmenines galimybes nesugriūna per naktį. Tai galioja ir informacinių ir ryšių technologijų versle, kuriame moterų dalis iki šiol buvo nedidelė. Tačiau čia vyksta permainos, kurias dar labiau skatina mentorystės programa „Women Go Tech“. Ši programa padeda moterims atrasti savo talentus ir naujas galimybes, suteikia technologinių žinių, kurias jos galės panaudoti beveik visose gyvenimo srityse“, – sako Paulius Vertelka, asociacijos INFOBALT vykdomasis direktorius.

Pirmąją moterims skirtą mentorystės programą „Women Go Tech“ organizavo Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklas „Global Shapers“, asociacija INFOBALT ir pagrindinis projekto partneris – bendrovė „Telia“. Mentorystės programą „Women Go Tech“ globoja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Penki programos mėnesiai kartu su technologijų įmonių profesionalais moterims padėjo atrasti savo potencialą. Technologijų sektoriuje jų laukia didelė erdvė, kuri nuolat plečiasi, todėl veiklos ir užduočių  yra pilna – vien IT sektoriuje Lietuvoje kiekvienais metais atsiranda daugiau nei 2 tūkst. naujų darbo vietų. Mums kasdien reikia naujų sprendimų, idėjų ir patirčių – dalykų, kurie neturi nei amžiaus, nei lyties – kaip ir bet kuri profesija technologijų srityje“, – sako „Telia Lietuvos“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Programos dalyvės tiesiogiai pamatė ir išbandė, kaip gali geriau realizuoti save, nors vienoms merginoms technologijų sritis buvo visiškai naujas pasaulis, kitoms – jau pažįstamas laukas, kuriame jos patobulėjo kaip profesionalės. Prieš startą organizatoriai iš viso gavo 251 paraišką dalyvauti programoje, o tai rodo stiprų moterų norą įsilieti į technologijų sritį, pritaikyti savo gebėjimus naujoje aplinkoje, tyrinėti ir išnaudoti atsiveriančias galimybes.

„Women Go Tech“ organizatoriai tiki, kad palaipsniui technologijų pasaulį pažins vis daugiau moterų, atsiras ryškių sėkmės pavyzdžių, todėl išnyks nematomos kliūtys bei stereotipai, kurie iki šiol trukdo ar atgraso rinktis IT sritį.

„Mokyklos laikais šalia manęs buvo daug puikių, tiksliuosius mokslus mėgstančių ir išmanančių merginų. Esu tikra, jog kiekviena iš jų galėjo save realizuoti IT srityje. Tačiau aplinka, stereotipai, gero pavyzdžio trūkumas lėmė kitokį jų pasirinkimą. Tačiau laikas eina ir situacija keičiasi į gerą. Džiaugiuosi, kad pamažu keičiasi mūsų visų požiūris, su kiekvienais metais atsiranda vis daugiau studijų ir karjeros galimybių technologijų srityje, taip pat tokių iniciatyvų kaip „Women Go Tech“ ar „Vilnius Girls Code“, kurios padrąsina merginas ir moteris žengti pirmuosius žingsnius technologijų srityje, tobulėti nepriklausomai nuo išsilavinimo, patirties ar amžiaus“, - sako programoje mokymus vedusios bendrovės „TransferGo“ produkto savininkė Marija Velžė.

Vasarį startavusios programos „Women Go Tech“ pradžia sutapo su pirmosios moters programuotojos gimimo metinėmis. Programavimo motina tituluojama Ada Lovelace gimė prieš 201 m., o įžengusi į tuo metu išskirtinai vyrišką tiksliųjų mokslų pasaulį, ji sukėlė tikrą revoliuciją. A. Lovelace – puikus įrodymas, kad moterys technologijų pasaulį keičia ilgus metus, nors ši sritis stereotipiškai tebelaikoma vyriška.