Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – proga įvertinti žmones, kuriais didžiuojasi viso pasaulio lietuviai. Tarptautinė platforma „Women At“ (W@) kartu su Pasaulio Lietuvių Bendruomene (PLB) ir Global Lithuanian Leaders (GLL) paskelbė labiausiai šaliai nusipelniusių moterų šimtuką. Į šį sąrašą pateko ir „Telia Lietuva“ teisės ir korporatyvinių reikalų vadovė Giedrė Kaminskaitė – Salters.

Giedrė įvertinta už savo darbus kuriant laisvą ir drąsią pilietinę visuomenę, kurioje yra vietos visiems. Išskiriama veikla aktyviai kovojant už moterų karjeros galimybes bei vaikų globos ir įvaikinimo sistemos reformą.

Giedrė nesivaiko titulų ir apdovanojimą vertina, kaip dar vieną būdą apie problemas ir tikruosius pasiekimus kalbėti viešai. „Tikrai ne aš turėčiau būti šitam sąraše. Jame turėtų būti tos mamos, kurios savo vaikus mokė lietuvių kalbos Sibiro platybėse; tos močiutės, kurios vietoj to, kad džiaugtųsi poilsiu, augina savo anūkus, kad tik jie neatsidurtų vaikų namuose; tos moterys, kurios dirba per tris darbus tam, kad jų dukterų gyvenimas būtų oresnis nei jų pačių. Mano indėlis čia visai mažytis. Bet jei jis padės nors vienai moteriai ar be globos likusiam vaikui, jausiuosi, kad nors kažkuo prisidėjau prie savo šalies kūrimo“, – sako ji.

Esame įpratę viešumoje matyti moteris atstovaujančias „pop“ kultūrą, tuo metu šimtmečio sąraše atsidūrusios moterys įvertintos už profesinius, mokslo, kultūros, politinius pasiekimus visame pasaulyje.

100 moterų, kuriomis didžiuojamės pristatytos 5-iose kategorijose:

  • Valstybės valdymas, gynyba ir atstovavimas
  • Menas ir kultūra
  • Mokslas išradimai ir inovacijos
  • Pilietinė visuomenė
  • Verslas

Daugiau skaitykite projekto tinklalapyje