Ar uždariau langą? Ar išjungiau lygintuvą? Ar neužliejau vandeniu kaimynų? O vaikai tikrai namie? Tokie klausimai sukasi ne vieno galvoje išėjus į parduotuvę, darbą ar išvykus atostogų. Tačiau mes juk gyvename XXI amžiuje – metas namams galvoti apie mus, o ne atvirkščiai. „Telia“ tam turi išeitį – „Išmaniųjų namų“ sprendimą.

„Butas ar namas kartais primena augintinį, apie kurį reikia nuolat galvoti ir juo rūpintis. Tačiau, iš tiesų, namai gali būti savarankiški, tereikia jiems suteikti šiek tiek išmanumo. Perauklėti savo namus ir tapti tikraisiais jų šeimininkais, kad ir kur būtumėte, padės išmaniųjų namų sistema, kurią nuo šiol siūlome savo klientams“, – sako „Telia“ privačių klientų vadovas Haval van Drumpt. Pasak jo, šis sprendimas leis padidinti namų saugumą, efektyviau valdyti energiją ir tiesiog patogiau gyventi.

Įsirengti išmaniuosius namus ir lengvai juos valdyti „Telia“ siūlo su vokiečių gamintojo „Devolo“ kuriama įranga, visoje Europoje vertinama dėl savo funkcionalumo ir saugumo. Jos išskirtinumas tas, kad į vieną išmaniųjų namų sistemą galima jungti ne tik „Devolo“ siūlomą įrenginių asortimentą, bet ir kitų gamintojų prietaisus, palaikančius atvirą belaidžio ryšio protokolą „Z-Wave“. Be to, viską galima patogiai valdyti nuotoliniu būdu, automatizuoti ir susieti tarpusavyje.

Su „Telia“ naujove namų saugumą didins signalizacijos sistema su judesio, durų, langų atidarymo ar vandens nuotėkio jutikliais. Jie į telefoną praneš apie netikėtą įvykį namuose, pavyzdžiui, užliejus vandeniui. Sistema leidžia ne tik žinoti, kas vyksta, bet ir veikti – nuotoliniu būdu užsukti pagrindinį vandens įvadą namuose. O jei norima matyti, kas vyksta namuose, kol jie tušti, pravers vaizdo stebėjimo sistema. Ji patiks ir gyvūnų augintojams – visas šunybes ir katinybes galima stebėti tiesiogiai.

Dūmų detektoriai įspės apie gaisro pavojų, o išmanieji elektros jungikliai ir rozetės leis namų apšvietimą ir įrenginius valdyti nuotoliniu būdu. Taigi daugiau nereiks jaudintis dėl įjungto lygintuvo ar prieškambaryje paliktos šviesos.

Gyventi jaukiai ir taupiai padės telefonu valdomi termostatai: pageidaujamą temperatūrą galima nustatyti dar keliaujant namo, o jei pasirenkamas automatinis temperatūros valdymas, namai bus šildomi nustatytu metu.

Sužinokite daugiau