Pagalba maratone

Įveiktas atstumas, tempas, širdies ritmas – tik keli dalykai, kuriuos svarbu sekti ne tik profesionaliam bėgikui, bet ir savo pergalės siekiančiam mėgėjui. Tai atliekančių išmaniųjų apyrankių ar laikrodžių pasirinkimas išties didelis, tad kaip išsirinkti geriausią? Ir kaip pasiruošti maratonui, kai iki jo liko vos kelios savaitės? Artėjant didžiausiam šių metų bėgimo renginiui, IT ir telekomunikacijų bendrovė „Telia“ dalinasi išmaniais patarimais.

Vilniaus maratone jau ne pirmus metus dalyvausiantis „Telia“ generalinis direktorius Kęstutis Šliužas teigia, kad jam tai – galimybė būti su bendraminčiais ir išbandyti save.

„Telia“ komandos dalyvavimas maratone jau tapo tradicija. Pasiruošimas šiam renginiui skatina ne tik sveikiau gyventi, judėti, bet ir bendrauti su kolegomis po darbo. Geri komandos santykiai man – jau pergalė“, – teigė K.Šliužas.

Bėgimo maratonas – tai iššūkis, todėl prieš jį priimant svarbu įvertinti savo jėgas ir galimybės. Būtent tam ir skirti išmanieji pagalbininkai. Jie laiku pataria, kada reikėtų pailsėti, o kada – didinti tempą.

Pasirinkimas – platus

Visi bėgikai skirtingi, tad ir išmaniųjų pagalbininkų yra pačių įvairiausių. Vieni tik matuoja parametrus ir pateikia apibendrintą informaciją, kiti rodo telefono pranešimus, leidžia atsiliepti į skambučius ar net gali panirti į 50 metrų gylį.

Tad nuo ko pradėti rinktis? Visų pirma, nuspręskite, ko tikitės iš išmaniojo pagalbininko. Kokius parametrus jis turėtų sekti? Kiek laiko turėtų veikti jo baterija? Ar pageidaujate ne tik bėgimui skirtų funkcijų?

Pradedantiesiems, ko gero, užteks pačios paprasčiausios išmaniosios apyrankės, pavyzdžiui, „Fitbit Flex 2“. Ji seks nueitus (ar nubėgtus) žingsnius, įveiktą atstumą, sudegintas kalorijas, aktyvumo laiką, o jei segėsite miegodami – ir miego ritmą. Ši apyrankė tiks net narams: ją galima panardinti net iki 50 metrų gylio. Tiesa, ji neturi ekrano, o tik 5 spalvotus LED šviestukus, tad kaip laikrodžio jos nepanaudosite.

Kiek universalesnis sprendimas – „Xiaomi Mi Band 2“. Lai pigumas jūsų neapgauna: ši apyrankė taip pat seka visus judėjimo parametrus (žingsniai, atstumas, greitis), širdies ritmą, o nespalvotame OLED ekranėlyje galima matyti visą aktualią informaciją. Taip, ir laiką. Be to, apyrankė gali pranešti apie gautas žinutes, el. laiškus ar skambučius. Dar vienas svarbus jos privalumas: baterija be įkrovimo atlaiko net 20 dienų.

O jei viso to neužtenka, ko gero, jums labiau tiktų išmanusis laikrodis. Renkantis jį atsižvelkite ne tik į kainą, bet ir į galimybes. Norite matyti pranešimus ir valdyti muziką? Jums tiks „Fitbit Blaze“. Pageidaujate daugiau prabangos ir funkcijų? Rinkitės „Samsung Gear S3“. Aktuali galimybė atlikti skambučius? Išbandykite „Huawei Watch 2 Sport“.

Įdomų sprendimą siūlo „Nokia“ padalinys „Withings“. Jo sukurtas išmanusis laikrodis „Activite Steel“ turi įprastinį laikrodžio ciferblatą su aktyvumo indikatoriumi ir gali sekti žingsnius, įveiktą atstumą ar nuplauktus metrus, sudegintas kalorijas ir miegą. Be to, šio laikrodžio baterija be įkrovimo veikia net iki 8 mėnesių.

Ir tai dar ne viskas. Išmanieji pagalbininkai gali būti ne tik dėvimi. Sekti savo kūno duomenis padės išmaniosios „Withings“ svarstyklės „Body Cardio“, kurios fiksuos matavimų duomenis, rodys širdies informaciją, galės nustatyti kūno masės indeksą, kūno riebalų, raumenų, vandens bei kaulų masę ir net parodys orų prognozę.

Į trasą – tik su pagalbininku

IT ir telekomunikacijų kompanijoje „Telia“ dirbantys bėgikai patvirtina: išmanieji pagalbininkai – būtinas atributas.

Įveikti 42 kilometrų trasą besiruošiantis „Telia“ Techninių sprendimų specialistas Otas Aleksejevas teigia visada į trasą pasiimantis išmanųjį laikrodį „Samsung Smartwatch S2“.

„Dažniausiai bėgioju vienas. Ant riešo visada turiu išmanųjį laikrodį, o telefone įjungiu „Endomondo“ ir „Spotify“ programėles. Bėgant man svarbu stebėti širdies ritmą, žinoti nubėgtą atstumą, vidutinį greitį, oro sąlygas. O muzika veikia kaip motyvacija“, – sakė Otas.

Be išmaniųjų sprendimų bėgimo neįsivaizduoja ir „Telia“ žmogiškųjų išteklių specialistas Tomas Savickas. Jis naudoja „TomTom Runner“ bėgimo laikrodį, širdies ritmo stebėjimo įrenginį ir „Endomondo“ programėlę. Tiesa, bėgdamas muzikos Tomas nesiklauso – ji dažniau ne padeda, o trukdo.

„Negaliu bėgti su muzika, nes tada tempas derinasi prie jos ir bėgu arba per lėtai, arba per greitai ir pavargstu. Pagrindinis rodiklis man – tempas. Jį labai stengiuosi derinti pagal treniruočių planą“, – teigė Tomas.

Kad ir kokie jūsų poreikiai, „Telia“ pasirūpins juos atitinkančiu išmaniuoju pagalbininku. O kad būtų lengviau apsispręsti, dabar jiems taikomos ypatingos kainos.