Mobiliosios kalbų programėlės – šiuolaikinis būdas mokytis kalbų

Aurelijus Katkevičius, „Verslo klasės” redaktorius, šio žurnalo* redaktoriaus pratarmėje rašo, kad kalbų mokymasis ugdo kūrybiškumą: „Mokykite ir mokykitės kalbų. Atsiveria nauji pasauliai, gaunate prieigą prie kitų mąstymo ar matymo būdų, prie kitų kultūrinių visatų”. Ir taikliai priduria, kad mokantis kalbų pašalinama baimė klausti, drįsti ir atrasti.

Kaip mokytis? Šiuolaikinė nemokama korepetitorių ir kalbų kursų alternatyva – mobiliosios kalbų mokymosi programėlės. Mokytis kalbų naudojantis jomis yra patogu, smagu ir įdomu.
Pirmiausia, kokius dar privalumus teikia šios programėlės? Mokytis galima bet kur, turint vos kelias minutes. Programėles nuolat atnaujina pasaulinė bendruomenė. Jos nariai – kalbų entuziastai – papildo turinį užduotimis, naujais žodžiais. Yra programėlių, kurios padeda mokytis žaidžiant ar naudojantis pripažintais mokymosi metodais, pvz. asociacijomis. Pažvelkime, iš kokių mobiliųjų programėlių galite rinktis šiandien.

DUALINGO

Duolingo yra tikrai populiari ir žinoma programėlė. Pradėti mokytis kalbos naudojantis ja yra paprasta ir lengva. Tam net nereikia susikurti paskyros. Jeigu vis dėlto nuspręsite užsiregistruoti, galėsite stebėti savo kalbos mokymosi progresą. Su Duolingo kalbos mokysitės tekstų, paveikslėlių ir audio įrašų pagalba. Tikslas – susieti vertimo garsą su tekstu ir paveikslėliais. Tuomet išverčiate įrašą atgal į savo gimtąją kalbą, kad užfiksuotumėte išmoktus žodžius.
Daug Dualingo užduočių yra sukurtos kalbančiųjų gimtąja kalba. Programėlė skatina žmonių bendruomenes ir kalbos mylėtojus įsitraukti į mokymo procesą. Dar viena priežastis, išskirianti Dualingo iš kitų – ji nėra sukurta tik tiems, kurių gimtoji kalba – anglų.

GOOGLE TRANSLATE

Dauguma kalbų mokymosi programėlių moko pratimų ir užduočių pagalba, o Google translate jums padės parašyti ar pasakyti bet kurį norimą žodį ar sakinį. Per šią programą galima išversti nukopijuotą, ranka rašytą tekstą ir net balsu pasakytus žodžius ar sakinius. Taigi, galite spausdinti, įrašyti tekstą ranka ar jį nupiešti arba, tiesiog, kalbėti. Ši programa visada padės, jeigu užstrigote versdami specifinį žodį ar frazę. Be to, yra tikra pagalbininkė bendraujant su žmogumi, nekalbančiu jūsų kalba. Nors ne visi vertimai gali būti įgarsinti, visi sakiniai gali būti išversti.

24/7 TUTOR

Naudodamiesi šia programėle nuolat su savimi turėsite Tutor (globėjo, vadovo) pagalbą. Jo palaikymą gausite per mobilųjį telefoną. Per šią programą galima išmokti labai daug kalbų. Kiekvienai iš jų prireiks skirtingos programėlės, tačiau visos jos nemokamos.

Paspaudę skirtingus mygtukus, pereisite į skirtingas mokymosi temas: laisvalaikį, spalvas, rūbus, šeimą, maistą, sveikatą, darbą, orą ir kitas. Kiekvienoje temoje yra žaidimų, testų, kortelių su žodžiais, skaitymo paraidžiui užduočių, kurios padės įsisavinti kalbą.

MEMRISE

Memrise – dar viena nemokama kalbų mokymosi programėlė. Mokytis su ja lengva, o kalbų pasiūla – didelė. Galite pradėti nuo paprastų pamokų arba, praleidę jas, pereiti prie pažengusiųjų lygio.
Vienas iš būdų, kuriuo kalbos moko Memrise, yra žodžių tvarkos sumaišymas. Tokiu būdu iš karto įsimenate kelis naujus žodžius. Kartojate juos vėl ir vėl skirtinga tvarka, kol gerai išmokę pereinate į kitą lygį.
Memrise tikrai smagi programėlė. Joje naudojami memai ir žaidimai labai padeda išmokti kalbos. Programėlė remiasi pripažintu kalbos mokymosi metodu – asociacijomis. Kai jos įdomios ir linksmos, išmokti kalbos žymiai lengviau.

BUSUU

Bussu programėlė – lengva ir lanksti. Ji padės išmokti tiek atskirų žodžių ir frazių, tiek jų vartojimo sakiniuose. Reikia pasirinkti norimą kalbą, prisijungti ir pasirinkti mokymosi lygį ar pobūdį. Bussu labai padeda greitai išmokti žodžių pradedantiesiems, jau gyvenantiems užsienyje ar apsuptiems ta kalba kalbančių žmonių. Atlikus testą, galima pereiti į kitą lygį ir mokytis toliau.

HELLOTALK

Programėlės naudotojai mokosi bendrauti ir jaustis laisvai vartodami užsienio užsienio kalbą čia ir dabar – realiu laiku. Besimokantieji gali susipažinti, susirašinėti ar tiesiog kalbėtis su kalbančiais gimtąja kalba žmonėmis. Bendraudami jie gali taisyti vienas kito žinutėse esančius tekstus specialiai tam sukurtu įrankiu. Susirašinėjimas tampa trumpomis kalbos mokymosi pamokėlėmis. Smagiausia rasti žmogų, norintį mokytis tavo gimtosios kalbos.

MINDSNACKS

Mindsnacks kalbų mokymosi žaidimai yra išskirtinio lygio. Šioje programėlėje galima išmokti septynių kalbų. Žaidimai sukurti išmokti ir praktikuoti žodyno, gramatikos ir klausymosi žinias bei įgūdžius. Mokinys pradeda nuo trumpų pamokėlių tam tikra tema. Gautas žinias kartoja ir tikrinasi žaidimų pagalba tol, kol įgauna reikiamus įgūdžius. Programėlė seka jūsų progresą, todėl matysite, kiek dar turite išmokti, kad pasiektumėte norimą lygį. Tai smagi programėlė, kurios žaidimus norisi kartoti net išmokus juose diegiamas žinias.
Nesvarbu, kad jau seniai baigėte mokyklą ar universitetą, jūs galite toliau tobulėti ir mokytis kalbų. Tai daryti visada verta. Mobiliosios kalbų mokymosi programėlės – šiuolaikiškas būdas mokytis kalbų.

*Žurnalas „Verslo klasė”, 2017 m. lapkričio mėn. numeris, 9 psl.