Trečiadienį Lietuvos Respublikos Vyriausybėje su „Microsoft“ ir „Infobalt“ apsikeitėme nuomonėmis, kaip technologijos gali prisidėti prie pažangaus/efektyvaus valstybės valdymo. Klausimas platus, kaip vandenynas, Resilient Government etc. Ilgiau apsistojom prie Cloud.

Tai, kodėl jis praverstų viešajam sektoriui? Nes verslui jau praverčia:

  1. Pay-as-you-go, panašiai, kaip „Uberis“. Važiuoju – moku, nevažiuoju – nemoku. Alternatyva – pirkti hardware, laikyti “po stalu” (arba kokioj spintoj), mėginant įvertinti savo “peaks” ir poreikį kokiem 3-5 metam į priekį. Perinevstuojama.
  2. Saugu. Ar tikrai, nes pačiupinėti tai negaliu? Gana dažnas klausimas. Taip, tai daugiau kultūrinis virsmas, panašiai, kaip nuo skaičiuotuvų prie kompiuterio. Bet šiaip, pinigų “kojinėse” jau seniai niekas nelaiko. Kažkaip užtenka supratimo ir tikėjimo, kad tai ką matai banko appse yra ok. Tai, kodėl su duomenim Cloude turi būti kitaip. Beje, nuo viruso „Petya“ ar „WannaCry“ labiausiai nukentėjo “on-premise” vartotojai (t.y., kur “po stalu”). Kodėl? Nes Cloudo atnaujinimu, apsauga, “patchinimu” etc užsiima profai. T.y. visiems vienodai nauja aplinka ir standartas.

Kitų smulkmenų kaip self-servisas, nevardinsiu.

Jeigu dujų terminalą pasistatėm, tai čia turėtų būti paprasčiau.

Drąsiau!